Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Zdrowie

Zabieg AMD. Więcej informacji na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

Choroba AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka starszych ludzi i zdecydowanie pogarsza jakość widzenia. Obecnie wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w leczeniu tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Kto w głównej mierze cierpi na AMD?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej cechujący się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to dzięki niej nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest przypadłością, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku oraz odkształceniem obrazu. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej schorzenia. Z AMD borykają się głównie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, ale zespół przyczyn choroby nie został wciąż do końca zrozumiany. Zakłada się jakkolwiek, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – m. in. nadwaga, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub uzależnienie od tytoniu. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, a także inne choroby współistniejące, np. nadciśnienie tętnicze bądź cukrzyca. Współczesna medycyna wypracowała szczęśliwie techniki, które efektywnie leczą to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się z użyciem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku suchej postaci AMD.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest bezpieczne?

Laser 2RT oddziałuje na zmienione komórki oka i zarazem nie narusza receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest pozbawiony ryzyka, dlatego może być wykonywany u różnych grup pacjentów narażonych na wadę bądź utratę wzroku. Technologia laserowa stymuluje komórki do odbudowania się oraz ogranicza zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT polepsza jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu pacjent nie czuje bólu. Zabieg trwa zaledwie parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]