Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Usługi Zdrowie

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz również wykazują wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, napojów wyskokowych oraz bardzo ciepłych potraw. Ważne jest także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają obrzęk i dyskomfort.

Implanty zębów – jakiemu lekarzowi powierzyć?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne wskazówki.