Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zdrowie

Mieszkańcy miast powoli nabierają świadomości, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: kurz, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, sadzę czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.