voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka

Nie obawiaj się operacji wzroku! Oddaj się w ręce specjalistów

Zdrowie

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować problematyczne i w wielu przypadkach groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny i mało inwazyjny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty pozwalające na leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, jak również szeregu innych schorzeń. Niezmiernie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się wysoką efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent prędko wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje biegły personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować właściwą technikę leczenia, a następnie skorygować wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszych urządzeń diagnostycznych, tym samym są w stanie rozpoznać nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem użytecznym w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry oraz pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekcja wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi przypadłościami, np. usuwaniem kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]