Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Zdrowie

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o leczeniu starczowzroczności Kraków, uzyskasz na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co w istocie przeszkadza w czytaniu książek, korzystaniu z smartfona lub notebooka, pisaniu, a także podejmowaniu wielu prostych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności oka do akomodacji bądź jej całkowitej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak powoduje to sporo trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary progresywne z reguły nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe. Lepszym wyjściem może być wobec tego pozbycie się starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń proste czynności

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się szeregu komplikacji przy realizowaniu koniecznych, najłatwiejszych aktywności. Jednostki dotknięte tą chorobą (należy podkreślić, iż nieraz pierwsze objawy starczowzroczności ujawniają się niedługo ukończeniu 40 lat) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także podróżami komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie etykiety artykułu). Na domiar tego, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie okularów bywa dla chorego uciążliwe. Nie należy też zapominać, że wada ta się bezustannie pogłębia, a każde następne 2 lata lata skutkują z reguły osłabieniem widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady podczas pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy pomocy okularów, dostępne jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są także drogą ku temu, aby w trakcie pojedynczego zabiegu całkowicie wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]