laser wysokoenergetyczny

Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Zdrowie

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Nierzadko jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: achillodynia, skręcenia stawów czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu haluksów, lumbago, ostrogi piętowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, w rezultacie tego, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]