Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Zdrowie

Wsparcie w terapii małżeńskiej UK uzyskasz tutaj.

Każde małżeństwo może popaść w rozmaite problemy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z bardzo różnymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy żoną i mężem pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże również pokonać problemy i zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta uświadamia partnerom jakie mają potrzeby i oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie branie, ale też oferowanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich trudności. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, żeby efektywnie radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez większych problemów można znaleźć polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji można powalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339