Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowie

Lśniące i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Mycie uzębienia po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (woski, żele, paski), nie zapewniają trwałych rezultatów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po 3 sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu jamy ustnej. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika ustala się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.