Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Zdrowie

Więcej szczegółów o aparacie do ultradźwięków

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystne działanie na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]