Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Usługi Zdrowie

Implanty zębowe to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jego ogromną zaletą jest także fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębowych?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.