
Implant zęba – jak przebiega zabieg jego wszczepienia?
Implanty zębowe to najlepsza metoda na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i całkowitego bezzębia. Ich najważniejszymi atutami są względnie łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zęba, a tak naprawdę jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich założenie jest też mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu lub pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów proces i jak należy się do niego przygotować.
Implanty zębowe – jak przebiega ich założenie?
proces założenia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Równie ważne jest także odpowiednie nastawienie i opanowanie strachu. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na odsłonięcie kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niesłychanie trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się doświadczeniem i wyczuciem. Precyzja konieczna jest także przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębowe a obawa przed odczuciem bólu
Proces zakładania implantu zęba rodzi w niektórych pacjentach strach przed ewentualnym silnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie nieuzasadniony. Obecnie implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego możliwość odczuwania stresu przed chirurgiem-stomatologiem.