Gdzie stosuje się urządzenia do fali uderzeniowej?

Zdrowie

Więcej o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i dlaczego ?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w medycynie sportowej, kosmetologii, rehabilitacji, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, dzięki czemu terapia daje nadzwyczaj dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, jak kolano skoczka, tzw. łokieć tenisisty, bóle nadgarstka czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i rehabilitantów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]