Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

Zdrowie

Zabieg femtoLasik. Uzyskaj więcej szczegółów.

Laserowa korekta wzroku to obecnie najbardziej popularna forma korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności, presbiopii czy astygmatyzmu, jednak niewiele zainteresowanych ma świadomość, że zabiegi te są realizowane przy użyciu różnych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna i bezinwazyjna metoda korekcji wzroku

FemtoLASIK (często nazywany również All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, bezbolesna i bardzo bezpieczna metoda korekcji takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii) oraz w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – doświadczony lekarz optometrysta potrafi przeprowadzić go w czasie poniżej 20 minut. Zaletą tej metody jest to, że pacjent niezmiernie szybko odzyskuje ostrość widzenia – praktycznie w przeciągu 24 godzin od zabiegu może wznowić swoje codzienne czynności. Zabieg rozdzielony jest na 2 etapy i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy pomocy lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości około 0,1 mm, a w drugiej fazie ma miejsce modelowanie rogówki laserem excimerowym.

Pewną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu tworzy się mapę rogówki i na jej podstawie rozplanowuje się kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu wykonuje się u pacjentów z astygmatyzmem i hyperopią, których układ optyczny wyróżnia się niestandardowym kształtem.

Metody EBK i LASEK

Inne sposoby korekcji wzroku to m.in.:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z różnych względów nie da się wykorzystać metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki ściągany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki usuwa się nabłonek (regeneruje się on po pewnym czasie naturalnie), a w następnej kolejności formuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, ponieważ laser nie dochodzi w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednak wykorzystać wyłącznie do korekty nieznacznych wad wzroku.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]