Chirurg stomatolog – jak uniknąć problemów?

Usługi Zdrowie

Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy wyeliminować zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w razie znacznych ubytków uzębienia, potrzeby wstawienia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzonych kości i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu narośle lub guzy. Jakie techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów czy narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Warto zatem napisać kilka zdań na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma również nastrój w poradni i stosunek dentysty do pacjentów – dużo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy na przykład w internecie bądź w gronie znajomych.