Badania psychologiczne dla kierowców

Zdrowie

Badania kierowców Kęty - poznaj więcej szczegółów o tych usługach

Zawodowi kierowcy zanim rozpoczną pracę zobowiązani są przejść specjalne badania psychologiczne. Jest to istotne zwłaszcza, kiedy ich zawód wiąże się z transportem osób albo towarów określanych jako niebezpieczne dla środowiska. Badania kierowców są obligatoryjne dla właścicieli uprawnień kategorii C, D oraz E. Jak takie testy przebiegają? Jak się do nich przyszykować?

Jak zaczynają się badania kierowców?

Początkowa część badania kierowców opiera się na przeprowadzeniu rozmowy z kandydatem. Specjalista może tą metodą stwierdzić, jak bardzo zmęczony jest starający się o uprawnienia oraz jakie mam samopoczucie. Na tym etapie specjalista instruuje również kierowcę na temat tego, jak będą wyglądały testy – dzięki temu ogranicza się poziom zdenerwowania.

Badania kierowców – formularz

W następnej kolejności kandydat powinien wypełnić podany mu kwestionariusz. Znajdzie w nim zadania, za pośrednictwem których specjalista stwierdzi, czy dobrze radzi sobie nerwami i jak reaguje na zaskakujące trudności. Test daje także możliwość stwierdzenia, na jakim poziomie są zdolności społeczne kandydata – a to wszak decyduje o jego działaniach na szosie.

Badania kierowców – aparaty

Końcową częścią badania kierowców są testy wykonywane na specjalistycznych przyrządach. Wykorzystuje się je w celu określenia szybkości kandydata oraz adekwatności reakcji na trudności, które mogą spotkać go w ruchu. Wśród przyrządów wykorzystywanych podczas testów, wymienić warto w szczególności miernik czasu reakcji, a także aparat Piórkowskiego.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]