Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Zagadnienia motoryzacyjne Zakupy

Zobacz, gdzie nabyć bagażnik na relingi

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują więc wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]