Wyroby ze stali nierdzewnej – gdzie się je stosuje?

Usługi Zakupy

Stal nierdzewna ma mnóstwo istotnych cech powodujących, iż jest szeroko używana. Jej najmocniejsza strona to z całą pewnością niepodatność na korozję, która nie tylko zapewnia solidność wytworzonych z niej przedmiotów, ale również pozwala na ich kontakt z cieczami oraz zawilgotniałymi materiałami. Poza tym stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co oznacza, iż nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwaśnym odczynie, a listę jej zalet uzupełnia równa powierzchnia, która uniemożliwia rozwój drobnoustrojów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży kosmetycznej i spożywczej

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz Równowaga chemiczna sprawiają, że stal nierdzewna to idealny materiał dla branży spożywczej. Wyroby ze stali kwasoodpornej są chętnie wykorzystywane przez fabryki przetwórstwa, które korzystają z nich w procesie produkcji i składowania artykułów spożywczych. W browarach oraz piekarniach wyroby ze stali nierdzewnej użytkuje się w charakterze zbiorników fermentacyjnych. Surowiec ten jest też wykorzystywany chętnie w branży kosmetycznej i przez podmioty zajmujące się produkcją i dystrybucją paliw, rozcieńczalników i innych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – niezastąpione w budownictwie

Odporność na złe warunki atmosferyczne (wilgotność, skrajne temperatury czy kwaśne opady) sprawia, iż wyroby ze stali nierdzewnej świetnie zdadzą egzamin na zewnątrz budynków (np. jako elementy balkonowe) oraz na basenach (mowa o barierkach i drabinkach). Z uwagi na atrakcyjną estetykę, równie dobrze prezentują się też wewnątrz budynków – na przykład na klatkach schodowych. Poza tym jałowość stali nierdzewnej pozwala na stosowanie jej w gabinetach medycznych i przychodniach.