Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Dalsze informacje o shuttersach.

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi szafy – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Głównym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się i można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek mieszkańców. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzą się też na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość na pewno kina czy ekranu telewizora, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Nowej Zelandii czy USA.

Shuttersy – sterowanie ustawieniem lameli bez wykorzystania sznurów

Prócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale się prezentują, mają one także praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezmiernie szykowny wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość nieruchomości. Trzeba dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci czy właściciele psotliwych psów i kotów, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]