Wisiorki z ametystami

Kosztowności Zakupy

Zobacz, gdzie zamówić biżuterię z ametystami, wejdź na www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych krajach, np.: Indiach i Kanadzie. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto zakładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym osobiście.