Środki do usuwania farby olejnej – działanie

Zakupy

Dowiedz się więcej o środku do usuwania farby olejnej

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Na ogół przybierają one postać napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego często hasła te zawierają treści wulgarne lub rasistowskie. Nic więc dziwnego, że właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, by usunąć je z elewacji. W tym celu zwykle postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania sporo czasu i jest dość kosztowne. Inną opcją jest użycie środka do usuwania farby.

Jak działa środek do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczna kompozycja sprawia, że preparaty tego typu umożliwiają mycie także bardzo porowatych powierzchni. Najlepsze środki do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla otoczenia i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na fasadę budynku – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla bądź wałka. Po godzinie środek trzeba wypłukać wodą bądź usunąć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej winien znajdować się pod ręką wszystkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to przede wszystkim elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Nieduży pojemnik preparatu przyda się też właścicielom sklepów, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas potrzebny do wykonania tej pracy.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]