Rękawiczki ochronne – nie narażaj dłoni na potencjalne urazy

Bezpieczeństwo Zakupy

Kup rękawice ochronne.

Dłonie są częścią ciała, która jest bardzo narażona na różne urazy podczas wypełniania wielu czynności w zakładzie pracy. Z tego powodu wynika zatem potrzeba ich osłony skutecznymi środkami, jakimi są należycie dopasowane do specyfiki pracy rękawiczki ochronne.

Rękawiczki ochronne – zabezpieczenie dłoni przed poważnymi, jak również lekkimi skaleczeniami

Rękawiczki ochronne dzieli się na 3 kategorie, z których kategoria I świadczy o tym, iż rękawice ochraniają dłonie w warunkach niewielkiego zagrożenia skaleczeniem rąk, zaś kategoria III to rękawice do zastosowania w środowisku wysokiego ryzyka, między innymi w razie pracy ze skoncentrowanymi detergentami lub odczynnikami chemicznymi zdolnymi uszkodzić skórę (przykładowo z czterowodorofuranem, z chlorkiem metylu albo z formaldehydem), groźnymi czynnikami biologicznymi albo nadzwyczaj niską temperaturą. Zadaniem zatrudniającego jest wobec tego dostarczenie pracownikom ubrań ochronnych właściwie dopasowanych do charakteru wypełnianej przez nich pracy. Toteż przed zamówieniem rękawiczek ochronnych istotne jest oszacowanie, czy wybrany produkt ochronny otrzymał atesty poświadczające spełnianie niezbędnych norm, a więc czy ochrania on przed interesującymi nas czynnikami. Informacja o spektrum ochrony z reguły opisana jest na rękawiczkach w postaci prostych do rozszyfrowania piktogramów.

Jakiego rodzaju rękawice ochronne zamówisz od producenta z Polski?

Jednym z najbardziej znanych krajowych wytwórców i dostawców różnego rodzaju rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest sieradzka marka Global Food Hygiene, która w swoim asortymencie ma rękawice spełniające kryteria wszystkich wspominanych w poprzednim akapicie wcześniej kategorii. Są to m.in. rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wytworzone z wytrzymałej stali nierdzewnej osłaniające dłoń i przedramię pracownika, rękawice robocze powlekane lateksem, poliuretanem lub nitrylemktóre zauważalnie polepszają chwytność i charakteryzują się wyższą odpornością na przetarcia, jak również rękawiczki z bawełny, które na co dzień stosuje się w przetwórstwie żywności lub jako warstwę wewnętrzną pod inne, grubsze rękawice, które mogłyby podrażnić skórę. Rzecz jasna w asortymencie Global Food Hygiene nie brak także atrakcyjnej oferty rękawiczek foliowych z polietylenu (również w wersji wraz z zarękawkami) oraz jednorazowych, bezpudrowych rękawic nitrylowych i lateksowych, które są praktycznie niezbędne w branży spożywczej, kosmetycznej oraz medycznej.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]