Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Zakupy

Dowiedz się więcej o profesjonalnych mopach do mycia podłóg na verdeavis.pl

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki najlepszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwie cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o znacznej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie.

Wiadro i dobrze dopasowany trzonek – ważne akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas czyszczenia posadzek. Podczas czyszczenia rozległych powierzchni zalecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]