Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Technologie Zakupy

Zobacz, gdzie zamówić profesjonalne drukarki 3D.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wyliczono, iż stosując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny praktycznie o 90%. Główne idee pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Drugim uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się ergonomiczną konstrukcją oraz intuicyjną obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można wydrukować jednakowe prototypy, do czego dąży się głównie w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot dostarcza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w różnych sektorach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest solidny oraz precyzyjny, a podczas procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie pojawiają się odkształcenia.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]