Pozbądź się grzybów, bakterii i pyłu – o oczyszczaniu powietrza

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy Zdrowie

Kwestia marnej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców małych polskich miasteczek. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej środkowej Europy. Funkcjonujący przez wiele lat brak wytycznych dotyczących instalacji grzewczych i mandatów za palenie w kominkach szkodliwych materiałów, takich jak produkty z plastiku czy gumy, spowodowały duże zapylenie powietrza. Wpływa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można w związku z tym zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza w paręnaście minut – to możliwe!

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie kraje rozwinięte muszą bezwzględnie rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu ich obywateli. Będzie to zapewne długotrwały oraz trudny proces. Jednak miast czekać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za pomocą domowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można skutecznie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większości wirusów i mikroorganizmów, powodujących nieraz wiele chorób. Plusy posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby cierpiące z powodu astmy czy alergii, ale i osoby zdrowe błyskawicznie poczują pozytywne działanie czystego powietrza.

Sprzęt do oczyszczania powietrza – jakie kupić?

Obywatele silnie zindustrializowanych obszarów lub zamieszkujący w sąsiedztwie dróg ekspresowych powinni posiadać oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj w głównej mierze o wyłapanie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również wyłapać nie tylko zalążki grzybów, wirusy oraz mikroorganizmy, ale też niebezpieczny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszym lub większym stężeniu. Zamawiając sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba upewnić się czy posiada ono adekwatne certyfikaty.