Podkłady jednorazowe – zastosowanie w medycynie

Zakupy Zdrowie

Jeśli chcesz nabyć podkłady jednorazowe, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/podklady-higieniczne.html.

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby znajdują się praktycznie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia powstaje jednak w obiektach, w których często przebywają osoby zakażone lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są w szczególności wszelkiego rodzaju szpitale i kliniki, salony spa, studia tatuażu czy gabinety medycyny estetycznej. Żeby obniżyć groźbę transferu drobnoustrojów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, używa się różnych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami dezynfekującymi są to również podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – zastosowanie

Wiele szkodliwych grzybów i wirusów rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji bakterii w salonach i gabinetach urody, korzysta się z podkładów medycznych. Przeważnie są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania np. kozetek, foteli dentystycznych i ginekologicznych lub sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – do stosowania w publicznym WC

Najwyższe ryzyko roznoszenia się zakażeń skórnych wywoływanych przez drobnoustroje jest tam, gdzie z prawdopodobnie zabrudzoną nawierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się zarazków zmniejszają jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszystkich miejscach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w galeriach handlowych, szkołach, urzędach czy biurach.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]