kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Nawilż skórę kremami przeciwzmarszczkowymi do twarzy

Uroda i kosmetyki Zakupy

Nawet młoda skóra bez problemów wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować ich zdrowy wygląd. Głównie dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu podatna na powstawanie niekorzystnych zmian, wśród których wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Dlatego tak ważne jest, żeby używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku i typu skóry. Szczęśliwie nie jest to trudne, ponieważ w sprzedaży można kupić kosmetyki dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co znajduje się w ich składzie?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków posiadają w składzie mocznik – komponentłączący cząsteczki wody i tym sposobem uniemożliwiający jej utratę, a poza tym zmiękczający skórę. Kremy tego typu mają w składzie również ceramidy – tłuszcze, które też powstrzymują utratę wody dzięki temu, że wypełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy właściwym stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a jednocześnie umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć w głąb.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dopasuj do typu skóry i wieku

Kosmetyki na zmarszczki dzielą się na kilka kategorii. Głównym kryterium podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze warto również mieć na uwadze, do pielęgnacji jakiej części ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]