sok z kiszonej kapusty, sok z kiszonych buraków

Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Zakupy Zdrowie Żywność

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znów powróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także inne, przedtem mniej popularne owoce i warzywa. Mówiąc o leczniczych zaletach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób pominąć również napojów takich jak kombucza, kefir albo różnego typu zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są warte zainteresowania – pomagają w prosty i szybki sposób dostarczyć naszemu ciału składniki niezastąpione dla jego właściwego funkcjonowania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – co w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie masę związków oddziałujących dobroczynnie na nasze zdrowie. Najistotniejszym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty bądź pozostałych kiszonek to również skarbnica witamin. Warte uwagi jest głównie wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B, a także duże stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – czemu należy go spożywać?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Co więcej liczne witaminy poprawiają działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, a także pomagają walczyć z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy lub refluks. Wzmacniają one także apetyt i stanowią ochronę w czasie kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]