maski do włosów, maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Uroda i kosmetyki Zakupy

Włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich kondycję niekorzystnie wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury czy też silny wiatr. Jednakowo niebezpieczne może okazać się spanie z wilgotnymi włosami, koloryzacja, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków lub stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki. To sprawia, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego użyć odżywki. Często jednakże ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów regenerują znacznie intensywniej aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Kosmetolodzy nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Żeby dotarły w głąb włosów oraz skóry, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, poszczególne składniki mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak wszelkiego rodzaju olejki, silikony czy keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]