Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Zakupy

Jeśli potrzebujesz mydła dezynfekującego, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na jednym cm2 powierzchni dłoni może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty wywołujące groźne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zwykle to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Regularnie używane jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu posiłków z jajek, mleka oraz mięsa (przede wszystkim z drobiu), gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]