maska ochronna, maseczka na twarz, maski wielorazowe

Maski ochronne – dodatkowe zabezpieczenie przed wirusami

Zakupy Zdrowie

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się jedynie ze służbą medyczną czy też japońskimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z uwagi na pojawiające się cyklicznie niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki na twarz oraz te, których można używać wiele razy, są często noszone przez Polaków.

Do czego służy maska ochronna na twarz?

Maski na twarz osłaniają usta oraz nos, dzięki czemu zagrożenie dostania się wirusów i bakterii do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre modele maseczek wyposażone są w przezroczystą plastikową przyłbicę, która ochrania całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które również może dojść do infekcji. Maseczki na twarz powinny być noszone przez pielęgniarki, lekarzy oraz policjantów, którzy są codziennie narażeni na ciągłą, bezpośrednią styczność z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym ludziom takie maseczki przydadzą się do ochrony przed groźnymi patogenami w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej czy codziennych zakupów. W okresie zagrożenia „złapaniem” niesłychanie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 stało się to poniekąd koniecznością.

Jak wybrać maski ochronne na twarz do powszedniego wykorzystania?

Maska ochronna powinna mieć kontakt ze skórą jedynie nie drażniącą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Maski na twarz powinny być komfortowe i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Poleca się wybierać maski ochronne, które są wyjałowione przed zapakowaniem i które wykonywane są z stosowanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektórymi maskami można posługiwać się kilka razy, rzecz jasna pod warunkiem trzymania się zaleceń znajdujących się w załączonej do nich instrukcji.

Nasze dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]