Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Listwy podłogowe kupisz na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]