Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3f4G4r6.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po świecie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – na ogół służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są dostępne w trzech odcieniach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez trudu można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, gdyż są dostępne w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna, dlatego że nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach i siatce krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, np. piramidy albo kuli.

Lampy solne a wyzwalanie anionów

Dużo ludzi wierzy, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez wszechobecna elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. ludziom chorym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest delikatny i kojący, toteż poleca się nabycie ich ludziom, którym dokucza brak snu lub stres, gdyż dzięki nim można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniczki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]