Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Usługi branży budowlanej Zakupy

Tutaj zaopatrzysz się w kontenery na odpady

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, a także rozebrane elementy drzwi i okien – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]