Kiedy wybrać rolety ścienne?

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Pragniesz o roletach w Twoich wnętrzach, ale sprawa zdaje się być przegrana, bo nie da się ich zamocować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób w Twojej sytuacji wynaleziono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że montuje się je na suficie lub ścianie. Czy warto kupić taki typ rolety? Kiedy rolety ścienne najlepiej spełnią oczekiwania?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest wariant wykonany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza ona część światła do wnętrza, ale chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą tych rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub czy też specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia dwóch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Inną, kluczową różnicą pomiędzy roletami okiennymi a ściennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, dlatego najlepiej montować je w mieszkaniach, do których powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj poziom przepuszczania światła jest zależny od zwartości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wykonano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z skrzyżowanych pasków, powoduje, iż odnajdą się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. Rolety dzień noc występują w wersji okiennej i ściennej. W zależności od potrzeb oraz rodzaju okna można wykorzystać jedną z tych opcji. Roletyścienne dzień i noc polecamy zwłaszcza do nietypowych okien, złożonych z kilku kwater.