Historia biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Kosztowności Zakupy

Swarovski biżuteria. Uzyskaj więcej informacji

Kryształy prezentują się co prawda świetnie, jednak nie wszyscy są w stanie sfinansować ich kupno. Na szczęście w salonach jubilerskich znajdziemy także mniej kosztowne odpowiedniki tych minerałów. Największym uznaniem cieszą się z pewnością kryształki Swarovskiego. Tradycja ich produkcji zaczyna się w dziewiętnastym wieku, kiedy Daniel Swarovski opracował maszynę do obrabiania szkła kryształowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego noszona jest na całym świecie. A kryształki spotyka się tak w kolczykach, jak i telefonach komórkowych lub też na obuwiu.

Produkcja biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło ołowiowe. Technologia ich wytwarzania jest pilnie strzeżona – wiemy jedynie, iż stosuje się w tym celu specjalne maszyny, a cały proces odbywa się w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego waży zdecydowanie mniej od naturalnego kamienia. Wśród konkurencji wyróżnia się w szczególności precyzyjnym szlifem – z pozoru przywodzi na myśl autentyczne kryształy.

Rodzaje biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Marka produkuje też inne wyroby – sprzedaje kryształki wytwórcom elektroniki bądź oświetlenia. Powinniśmy też zaznaczyć, iż Swarovski jest producentem lornetek oraz odblasków – między innymi tych, które stosowane są w polskich znakach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki oraz broszki – są głównym i najbardziej dostępnym produktem tej firmy. Można je nabyć w markowych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online, które posiadają zdecydowanie szerszy ich wybór.