Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Zagadnienia motoryzacyjne Zakupy

Jeśli szukasz oryginalnych części Citroen, zobacz tu.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C-Crosser, C1, C2, C3, Xantia, Saxo, Xsara i Nemo. Oczywiście, tak jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji oraz płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują również moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie łatwo i tanio zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne winni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszelkie niezbędne elementy można nabyć online.

Nasze dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]