Duży wybór srebrnych wisiorków

Kosztowności Zakupy

Jeśli poszukujesz zawieszek, koniecznie wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje również na styczność z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką szmatką lub włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.