
Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego
Dowiedz się więcej o aparacie do masażu uciskowego na carepump.pl.
Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu ucisku.
Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko
W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują aparaty do presoterapii, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród rękaw uciska kończynę, stymulując tak krążenie chłonki. Istnieje multum wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Domowe urządzenie do presoterapii
Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tych urządzeń. Dziś osoby chętnie stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, więc bez przeszkód można spakować je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zakrzepica czy choroby bakteryjne oraz wirusowe, które trzeba wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]