Do czego służy lonża jeździecka?

Hobby i rekreacja Zakupy

Chcesz nabyć lonżę dla konia? Sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142

Lonża dla konia to przyrząd cyklicznie stosowany w trakcie lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże dla konia są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto ich szukać?

Lonża dla konia – typy i jej zastosowanie

Lonża dla konia to dość długa linka, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca w czasie lekcji jazdy i treningu technik związanych z utrzymywaniem równowagi w siodle, dosiadaniem, łapaniem strzemion oraz trzymaniem wodzy. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie koła, natomiast lonża używana jest do nadzorowania zachowania konia. Sprzęt ten wykorzystują także zawodnicy woltyżerki oraz akrobaci cyrkowi do doskonalenia technik i zabezpieczania prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się też podczas treningu bez jeźdźca – w takim przypadku służy do treningu młodych zwierząt i zagwarantowania im właściwej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć akcesoria renomowanych marek?

Szeroki wachlarz akcesoriów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie od uznanych wytwórców – takich jak Harrys Horse, Start czy Kerbl. Poszukujesz lonży dla konia w pomarańczowym, czarnymalbo błękitnym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment artykułów, które spełnią wymagania najbardziej kapryśnych użytkowników. W sklepie oferowane są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, delikatnego materiału i zaopatrzone w obrotowy karabińczyk.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]