Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Zainteresowany shuttersami w sypialni? Kliknij tu

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, iż doskonale poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, ponieważ to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w trakcie dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu warto zadbać, by ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie przytulny. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala np. na całkowite jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć film, albo jego przyjemne ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – świetna osłona przed hałasem

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże też z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Ponadto okiennice typu shutters lepiej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich mycie jest wyjątkowo łatwe i trwa dosłownie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecięcym oraz w łazience.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]