Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy Zdrowie

Problem pułu zawieszonego w powietrzu trafił już do świadomości przeciętnego Polaka i rzadko jest marginalizowany. Obywatela naszego kraju mają świadomość, iż jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, silnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Póki nie będą wdrożone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie przydatne mieszkańcom wielkich aglomeracji

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo pojawienia się dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój wielu schorzeń układu oddechowego podatni są głównie rezydenci większych miast oraz terenów w pobliżu fabryk wydalających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie zminimalizować szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. Webber, GREE bądź Blueair, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to w tej chwili coś nowego na rynku. Co ciekawe, poza filtrowaniem z atmosfery pyłów, nierzadko mają one również inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez problemu dostaniemy sprzęt najlepsze do określonej objętości mieszkania. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, zatem swobodnie daje się przesunąć je między pomieszczeniami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą wywoływać rozmaite reakcje alergiczne lub choroby, jak również szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie przynosi mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze mają także detektory alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.