Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Jeśli chcesz zamówić szatersy, zobacz tutaj.

Urządzając dom, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na okna. W większości wypadków decyzja pada na standardowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firany, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Shuttersy – nowość w europejskim budownictwie

Nadrzędną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb lokatorów. Produkuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, a także z drewna. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż dość rzadko, ale każdy z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Atuty shuttersów

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one także przydatne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać gromadzenie się ciepła w domu, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość nieruchomości. Należy również uwydatnić, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez pomocy sznurów, co posiadacze psów i kotów lub rodzice dzieci, które zerwać dyndające łańcuszki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]