Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Zakupy

Dalsze informacje o kontenerach stalowych

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się wysoką trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, sypkie, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która uniemożliwia rozbryzgiwanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i składowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]