biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Kosztowności Zakupy

Podczas ozdabiania biżuterii powszechnie stosowane są przeróżne kamienie szlachetne. Stanowią one piękny dodatek, a automatycznie znacząco zwiększają cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi skarbami wśród posiadanych ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające inne minerały mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet modyfikować je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one oczywiście też inne przeznaczenia. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Dawniej, dzięki posiadanym właściwościom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najpopularniej występującą postacią cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład za pomocą internetu.