Atuty rolet okiennych dzień i noc

Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To również doskonały pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde nowoczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.