Antena SAT, czyli popularna antena satelitarna

Zakupy

Jeśli chcesz zamówić antenę satelitarną, koniecznie odwiedź ten adres

Znaczna część z nas posiada we własnym domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy film lub dokument w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj można zakupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która potocznie nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie SAT można więc odbierać nadal ogromnie lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która często wygrywa u niektórych widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można kilka typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT cechują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Na ten moment w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy stosują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana kilka lat.

Co poza anteną satelitarną jest konieczne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, by bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej należy także posiadać specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający pojedyncze pasmo), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]