Antena DVB T– o czym pamiętać przy jej zakupie

Zakupy

Chcesz zamówić antenę telewizyjną? Wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W ogromnej większości domostw zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj niezwykle duży. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się również świetną wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Wielki wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy kupić. Warto pamiętać, że pod uwagę powinno się brać mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]