albumy na monety

Albumy na monety i banknoty – ochrona kolekcji

Zakupy

Zbieranie monet i banknotów to nie tylko frajda z wyszukiwania i zakupu nowych egzemplarzy, ale także poczucie zadowolenia z ich katalogowania i oglądania. Pozyskane numizmaty winny zatem zostać umieszczone w stosownych albumach lub klaserach, dzięki którym wygodnie będzie można je przeglądać, a w tym samym czasie zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – atuty wypinania i wpinania pojedynczych stron

numizmatów mają bogaty wybór akcesoriów pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, niemniej jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Dlaczego? W głównej mierze dlatego, iż pozwalają na segregację numizmatów jednego typu. Warto pamiętać, iż wiele albumów na monety nie zawiera w sobie kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych numizmatów lub banknotów. Dowolność wypinania oraz wpinania kart jest sporym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów według osobistego uznania – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych eksponatów, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia banknotów czy zarysowania monet. Prócz tego, posiadając nieduży zbiór, w jednym albumie można umieścić monety o różnych rozmiarach, trzeba tylko dokupić karty z pasującymi do nich przegródkami. Inną zaletą klaserów na monety jest to, że zwykle są stylizowane na wygląd książek lub albumów z fotografiami rodzinnymi, dzięki czemu łatwo schować je na półce przez wzrokiem potencjalnego złodzieja.

Klasery na monety pomieści bez przeszkód również monety w holderach

Eksperci zalecają, by w stronach albumów wykonanych z tworzyw sztucznych trzymać powszechniejsze monety, które nie mają już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom całkowitej osłony przed działaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Kosztowne monety w stanie menniczym albo te wybite z cennych kruszców warto wcześniej zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Kapsel można następnie przechowywać w klaserze, jako że szereg producentów ma w ofercie strony do albumów, które bez przeszkód mieszczą w sobie monety w kapslach czy też w tekturowych holderach.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]