Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Hobby i rekreacja Zakupy

Dowiedz się, gdzie nabyć sztylpy

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]