Jak zamontować panele podłogowe?

Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Dowiedz się, gdzie kupić panele drewniane podłogowe, wejdź na www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś poczekać dwa dni – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Musisz zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]